Antifiriz Nedir? Ne İşe Yarar?
6 Ekim 2017
Motor Yağı için Marka Tavsiyesi Ne Kadar Doğru?
6 Ekim 2017
Show all

Araç bakımı oldukça önemlidir ve bu nedenle senede bir defa yapılacak bakımlar zorunlu hale getirilmiştir. Araç içerisinde her parçanın bir ömrü vardır. Arazi veya kullanım alışkanlıklarınıza göre de araç içerisindeki parçalar oldukça kısalabilir. Araç performansınızın düşmesini istemiyor ve daha uzun ömürlü bir araca sahip olmak istiyorsanız, periyodik bakımları asla aksatmamanız gerekir. Bununla beraber aracınızda alışık olmadığınız bir durumla karşılaştığınızda da servisin yolunu tutma alışkanlığı edinmelisiniz.

 

 

Araç bakımı yaptırmadığınızda ne olur?

Araç bakımı yapmadığınızda muhtemelen karşılaşacağınız durumlar:

Araç ömrü kısalır. Büyü denilebilecek bütçe ayırarak aldığınız aracınızda çok kısa sürede büyük problemler meydana gelir. Hatta motorda yanma gibi aracınızı kaybetmenize neden olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Sürüş güvenliği düşer. Bu hem sizin için hem de trafikteki diğer sürücüler için tehlike yaratabilir.

Araç ekipmanları görevlerini yerine getiremez. Dolayısıyla fazla yakıt tüketimi meydana gelir. Bu da bütçeniz için bir yük oluşturur.

Periyodik bakımı yapılmayan araçların trafikten men edilme cezası vardır.

Fren gibi önemli sistemlerde bozulmalar meydana gelerek trafik kazalarına sebebiyet verilir. Can ve mal ayıpları söz konusu olabilir.

Araç bakımında en önemli kısımlar

Aracın düzgün çalışabilmesi için her parçası önemlidir. Ancak bazı unsurlara daha çok dikkat edilmesi gerekir. Yağ değişimleri ve filtre temizlikleri bunlardan bazısıdır. Ayrıca fren ve fren hidrolik sistemleri de oldukça önemlidir. Bunlarla ilgili en ufak sorunda da servise gidilmesi lazımdır. Herhangi bir ufak aksaklık durumunda servise gidilmesi, büyük problemlerinin önünü tıkar. Böylece daha fazla para harcamaktan veya sonuçları ağır olabilecek kazalardan korunabilirsiniz.

Restricted Post: You are not allowed to view the content of this Post
WhatsApp
Müşteri TemsilcisiWhatsApp